Home » Uudised » Klubi 35. sünnipäeva tähistamine Vanamõisa Karavanipargis

Klubi 35. sünnipäeva tähistamine Vanamõisa Karavanipargis

Klubi Eesti Karavan tähistas 24.-26.juulil oma kolmekümne viiendat sünnipäeva suurejoonelise kokkutulekuga Tallinna külje all Saue lähedal Vanamõisa Karavanipargis. Võib öelda, et hetkel Eesti uusimas ja moodsaimas karavanipargis, mis oli igati sobilik ürituse läbiviimiseks ning samas ka uue kämpingu tutvustamiseks.

Kohale saabus hulgaliselt matkasuvilate entusiaste – ühtekokku ligi 150 osalejat 57 matkabussi või haagissuvilaga. Lisaks üle Eesti kohaletulnutele külastas sünnipäevaüritust 9 Soome Karavaniklubi esindajat, nende hulgas asepresident Juha Rakkola, kes kindlasti aitab tugevdada edaspidiseid sidemeid klubide vahel.

Eelneva nädala igapäevane sajune ja hoovihmadega ilm muutus nagu nõiaväel terveks nädalavahetuseks kuivaks ja päikesepaisteliseks! Et aeg sisukamalt mööduks oli ettevalmistatud sisukas programm erinevate individuaalsete ja meeskondlike võistluste ning jõukatsumistega lastele ja täiskasvanutele. Näiteks toimus isade ja poegade vaheline köievõistlus, mille võitsid loomulikult pojad ning Eesti ja Soome jalgpallivõistlus, kus Soome meeskond jõuka rahvana ostis endale eestlaste seast profid platsile. Parimaid võistlejaid premeeriti peoõhtul auhindadega.

Päevasel ajal tutvuti Klubi ajaloo algusest pärit iseehitatud haagistega ning nende auväärses eas omanikega. Põnevusega kuulati, kuidas käis omal ajal reisimine ning haagissuvilate valmistamine. Sarnaseid haagissuvilaid valmistati oma käte ja käepäraste saadaolnud vahenditega kaheksakümnendatel aastatel ligi 30, kuni avanes võimalus valmis haagissuvilaid muretseda juba välismaalt.

Saunarõõmude nautimisele aitas kaasa haagissuvilast ümberehitatud järelveetav saun, millest sai mõnusasti puhkekeskuse väikesesse järve ujuma minna.

Peoõhtu tegi meeleolukaks Klubile sobiva nimega ansambel Vanker lugudega igale maitsele.
Meenutuseks sai soetada endale Klubi sünnipäeva sümboolikaga erinevaid rõivaid ja meeneid, populaarsemad tooted said otsa enne järjekorra lõppemist.

Ürituse lõpus jäi kõlama mõte muuta suvine juulikuine sünnipäeva kokkutulek iga-aastaseks!
Seniks aga kohtuvad matkasuvilate entusiastid hooaja avamisel maikuus ning hooaja lõpetamisel septembris. Käesoleva aasta sügisene kokkutulek toimub Mereoja Kämpingus.

Pildivalik siin.
Reporteri klipp asub siin