Home » Uudised » Karavanide 18. kokkutulek Kalana Puhkekülas

Karavanide 18. kokkutulek Kalana Puhkekülas

Hea karavanisõber!

Aeg lendab – volbrist saab november mõne sammuga: kõigepealt õitseb toomingas, siis sirel, seejärel ebajasmiin – ja juba ongi pihlakas punane ning võib talvesaapad välja otsida. Pole enam kaua jäänud, juba varsti on käes aeg, kui toimub järjekordne matkaautode ja haagissuvilate kokkutulek 15.-17.septembril 2017. a Kalana Puhkekülas, Kõpu poolsaarel, Hiiumaal. Üritus on plaanitud rahvusvahelisena, lisaks osalejatele Eestist on kutsutud karavanisõbrad Soomest, Lätist, Leedust, Valgevenest, Venemaalt, Poolast, Tsehhist, kokku kuni 170 ekipaaži.

Et sõit üle mere mandrilt Hiiumaale ja tagasi sujuks on Klubi kokku leppinud laevakompaniiga TS Laevad broneeringusüsteemi, mis avatakse osalejatele augustis. Vastav info tuleb kõikidele registreerunutele hiljem e-mailile peale, seejärel saab igaüks teha ise ülesõidu broneeringud. Võimalusel tasub juba aegsasti planeerida ülesõidu aega enne üritust varasemaks ning peale üritust hilisemaks, et vältida kõige pingelisemaid ülesõiduaegu (reedel õhtul sinna ning pühapäeval õhtul tagasi) – Hiiumaal on avastamiseks palju kauneid kohti, miks mitte teha reis natuke pikemaks!

Ürituse heaks õnnestumiseks on suurem eeltöö juba tehtud ning palju asju kokku lepitud.
Mõlemaks õhtuks on meil kasutada kohalik suur paadikuur, kuhu mahub lahedasti mitusada inimest. Paadikuuris on avatud ka baar, osta saab burgereid/burriitosid ja erinevaid snäkke. Laupäeva õhtul töötab rannasaun.
Reede õhtut alustab kokkutuleku avamise järel ning aitab meeleolu luua Hiiumaa kohalik rahvatantsu ansambel. Paadikuuris ootab meid Eesti laud – soe toit pisikese tervitusnapsuga kõikidele osalejatele.

Laupäeva hommikul pakub kohalik kalaettevõte Hõbekala oma toodangut – suitsulesta ja -ahvenat (nii tükikaupa kui valmis 0,5 või 1 kg vaakumpakendis), 3-5 sorti erinevaid marineeritud räimi jms.
Lisaks laupäeva hommikul tuleb meile tutvustama Hiiumaa väärsuseid Hiiumaa Turismiinfokeskus – kus, mida, kellega.

Laupäeva päeval toimub RMK Ristna külastuskeskuse giidide abiga soovijatele mitme tunnine jalgsimatk piirkonna loodus-ja militaarobjektidega tutvumiseks või külatuskeskuses tegevused lastega peredele (mängunurk, loodusteemalised ülesanded, meisterdamine looduslikest materjalidest) ja ka teistele huvilistele – mitu erinevat näitust, kõige populaarsem kahtlemata „Mere kaubamaja“. Kuna rühmade suurused on piiratud, siis tuleks oma soovist matkal osaleda teada anda all olevas broneerimise vormis. Maksumus eestikeelses juhendatud matkagrupis on 1,5 €/osaleja (vene ja inglise keelses grupis 4 €/osaleja), tasumine kohapeal otse giidile. Ristna külastuskeskuse juurest on matkahuvilistel, kellel on internetiühenduse ja GPS-ga varustatud nutiseade võimalus minna ka nö „nutirajale“.  See on metsas ja mere ääres kulgev lahendamist nõudvate ülesannetega iseseisvalt läbitav rada.

Laupäeva õhtul lõbustab meid pikalt oma esinemisega Hiiumaa hittansambel H3, kes esitab eesti-, inglise-, vene-, saksa- ja hispaaniakeelset muusikat rock’n’rolli, blues-rocki, popi ning country stiilis.

Kokkutuleku õlletooriumi aitab meil seekord korraldada kohalik Hiiumaa käsitöö õllede tootja Hiiumaa Pruulikoda.

Lisaks on plaanitud tegevused:

 • erinevad võistkondlikud mõõduvõtmised
 • lastele tegevused ja mängud
 • turg – täika ning tasuta asjade aktsioon
 • Klubi toodete müük
 • suur loterii-allegrii, loosirattasse tuleb hulga väärtuslikke karavanitarvikuid, loosipilet 1 €

Osalustasu suurusjärk on 30-35 €, täpsem summa selgub peale osalejate registreerumist augustikuu jooksul, mille järel Klubi saadab igale osalejale e-mailiga vajalikud juhised. Osalustasule lisandub kämpingu tasu (matkaauto/haagis + 2 inimest) 12 €/ööpäev elektriga ja 10 €/ööpäev elektrita, lisa inimene 5 € (lapsed vanuses kuni 6 aastat tasuta). Kuna elektriga kohtade arv on piiratud kuni 70 kohta, siis all oleval broneerimise vormi täitmisel tuleks kohe ära märkida, kellel on elekter hädavajalik. Kämpingu tasu tuleb tasuda saabudes pererahvale.

Kogu üritust aitab ladusamalt läbi viia kogenud päeva- ja õhtujuht.
Täpsem programm valmib ürituse eel ja saadetakse osalejatele e-mailiga.

Täiendav arutelu matkaauto.com foorumis SIIN.
Võta kaasa pere, sõbrad ja hea tuju ning kohtume 15.-17.septembril 2017. a Kalanas Hiiumaal!

9 Replies to “Karavanide 18. kokkutulek Kalana Puhkekülas”

 1. Siarhei Zhamoidzik ütleb:

  Tere päevast.
  Ma ei õigesti täidetud vormi, palun paranda, 2 täiskasvanule, lapsed 2 inimest.
  aitäh
  №95 Siarhei Zhamoidzik

  1. Sergei ütleb:

   Parandatud/поправили

 2. Viachaslau Sapraniuk ütleb:

  Здравствуйте. Есть-ли возможность арендовать на острове гостевой домик на время проведения Слета? С уважением, Вячеслав.

  1. Sergei ütleb:

   Я Вам ответил на почту. Такая возможность имеется. Домики можно посмотреть здесь http://www.kalana.ee

 3. Kaido ütleb:

  Kas 143 all saaks auto matkaautoks + elekter muuta?
  Kas reg. nr on ka oluline?

 4. Sergei ütleb:

  Kaido, muutsime vastavalt soovile.

 5. Priit Peljo ütleb:

  Priit Peljo ekipaažis kokku 6 osalejat (kõik üle 16a.)

 6. Elmar Murs ütleb:

  Kahjuks seekord meie siiski osaleda ei saa.
  Registreeritud nr 92
  Jääb üle ka matkaauto ja kahe täiskasvanud inimese piletid.
  ROHUKÜLA-HELTERMAA
  R 15.09.2017 kell 13:00
  HELTERMAA-ROHUKÜLA
  E 18.09.2017 kell 11:30
  Elmar Murs

 7. Sergei ütleb:

  Kahju küll Elmar.
  Piletid saab annulleerida.

Comments are closed.

Arhiiv